قوانین سرویس دهی

قوانین سرویس دهی تیم دیتا فارسی

تمامی بند های این توافق شامل کلیه سرویس های دیتا فارسی بوده و برای کلیه کاربران ، مشتریان ، همکاران و … پس از تهیه سرویس های سایت لازم الاجرا می باشد .

هدف از این توافق نامه افزایش کیفیت سرویس دهی و همچنین جلوگیری از فعالیت های مخرب و خلاف قوانین کشور بر بستر سرور های دیتا فارسی می باشد .  

 

بخش اول : قوانین کلی

کلیه کاربران متعهد به رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران و همچنین قوانین جرائم رایانه ای میباشند . بدهی است در صورت عدم رعایت قوانین ممکن است سرویس شما مسدود گردیده و از دسترس خارج شود .  

 

بخش دوم : هویت کاربران

۱- لیه خریداران و کاربران متعهد هستند که اطلاعات خواسته شده در زمان ثبت نام را به صورت صحیح وارد کرده و به دقت تکمیل نمایند . توجه نمائید کا گاها دیتا فارسی ممکن است از طریق تماس یا ارسال بسته و یا درخواست مدارک شناسایی هویت شما را بررسی کند پس در پر کردن فرم ها نهایت دقت را داشته و همواره در بروزکردن اطلاعات خود بکوشید .

۲ – دیتا فارسی این حق را برای خود نگه میدارد که در صورت عدم تطابق و یا در صورت عدم ارسال مدارک هویتی ، سرویس خریدار را مسدود و یا حذف نماید.

۳ – مالکیت کلیه سروریس ها و تمامی حقوق مرتبط به آن بر عهده خریدار می باشد .  

 

بخش سوم: نحوه ارتباط طرفین

تمامی پیام ها و اطلاعیه های این سایت بر بستر ایمیل و یا پیامک به کاربر اطلاع داده می شود . دیتا فارسی هیچ مسئولیتی در قبال تغییر در ایمیل شما و یا از دسترس خارج شدن ایمیل شما ندارد . سعی شود در زمان ثبت نام ایمیلی ثبت شود که دائم در دسترس شما بوده و از مشکلات بعدی در امان باشد .  

 

بخش چهارم : تغییرات

۱- کلیه کاربران در هر زمان میتوانند بنابر نیاز خود سرویس های خود را ارتقا داده و سرویس جدیدتری انتخاب نمایند . توجه نمائید که در صورت ارتقاء سرویس ها ، هزینه سرویس جدید طبق تعرفه های جدید محاسبه می شود . قابل ذکر است که امکان برگشت به سرویس پائینتر از سرویس کنونی وجود ندارد .

۲- دیتا فارسی این اختیار را دارد که جهت سرویس دهی بهتر ، تغییرات نرم افزاری و یا سخت افزاری در طول دوره سرویس دهی برای تمامی سرویس های خود که به مشتریان واگذار کرده است انجام بدهد . در زمانی که این تغییرات بر روی سرویس های کاربر تغییر ملموسی بگذارد ، دیتا فارسی تمام تلاش خود را میکند که از یک و یا چند روز قبل ، تغییرات جدید را به اطلاع کاربر برساند ولی در صورت عدم اعلام هیچ مسئولیتی ندارد . در صورت تغییرات خریدار موظف است که خود را با این تغییرات سازگار نماید. خریدار این وکالت را به دیتا فارسی میدهد که در هر زمان بر روی سرویس ها تغییراتی انجام دهد .

۳ – تمامی تغییرات مالکیتی سرویس ها پس از درخواست کتبی به همراه مدارک هویتی خریدار و یا وکیل تام الاختیار آن انجام خواهد شد .  

 

بخش پنجم : تحویل خدمات

۱ – پس از ثبت سفارس توسط کاربر ، سرویس ها در کوتاه ترین زمان ممکن اماده شده و اطلاعات آن به طریق ایمیل ثبت نام شده در پنل کاربران ارسال میشود .

۲ – خریدار در صورت عدم دریافت ایمیل اطلاعات  موظف است طی حداکثر دو روز کاری مراتب را به مسئول فروش اعلام نماید .

۳ – در زمان بروز شرایط ویژه ، دیتا فارسی این حق را دارد که مدت زمان تحویل سرویس ها را تا ۲ برابر حد مجاز افزایش دهد .

۴ – در حالت مجاز زمان تحویل سرویس ها به شرح زیر می باشد :

سرویس هاستینگ : ۲ روز کاری

سرویس دامین : ۲ روز کاری

سرور مجازی : ۷ روز کاری

سرور اختصاصی : ۷ روز کاری

۵ – در دامین های آی آر با توجه به این که مسئول ثبت آن ایرنیک می باشد ، این سایت هیچ مسئولیتی ندارد .

۶ – تیم دیتا فارسی هیچ مسئولیتی در صورت عدم استفاده از سرویس خریداری شده ندارد .

۷ – در صورت عدم تطابق سرویس ها ، خریدا موظف است ظرف حداکثر دو روز کاری اطلاع رسانی نماید . بدیهی است در صورت عدم اطلاع رسانی به موقع ، هیچ مسئولیتی بر عهده تیم دیتا فارسی نمی باشد .  

 

بخش ششم : امنیت و محرمانگی

۱ – تیم دیتا فارسی سعی میکند در حد عرف از داده ها و اطلاعات کاربران محافظت نماید ولی در صورت بروز مشکل هیچ گونه مسئولیتی را نمی پذیرد .

۲ – مسئولیت استفاده از برنامه ها و داده های غیر ایمن بر عهده خود کاربر می باشد .

۳ – این سایت هیچ مسئولیتی در صورت در اختیار قرار گرفتن کلمه عبور شما توسط فرد ثانویه ندارد . جهت امنیت بیشتر کلیه کاربران موظف هستند از پسوردهای استاندارد و ترکیبی از حروف و اعداد و نشانه ها استفاده نمایند .  

 

بخش هفتم : مرجع رسیدگی به شکایات

در صورت اختلاف بین خریدار و تیم فروش و یا پشتیبانی و یا … ، تنها مرجع رسیدگی به شکایات واحد شکایات این شرکت میباشد و تیم فروش هیچ مرجع دیگری را به رسمیت نمی شناسد.  

 

بخش هشتم : استفاده غیر مجاز از سرویس ها

دیتا فارسی این حق را دارد که در صورت استفاده نادرست خریدار از سرویس ها ، در هر زمان سرویس خریدار را قطع نموده و در صورت نیاز مراتب را به مراجع ذی صلاح گزارش دهد . لازم به ذکر است که در این مواقع ، تیم دیتا فارسی هیچ گونه خسارت و … به خریدار پرداخت نمی کند .

نکته : گاهی ممکن است سرویس خریدار بنابر دلایلی مانند موارد مشکوک و یا … که اکثر آنها از طرف خریدار می باشد به صورت موقتی مسدود شود .  در صورتی مسدود موقتی تیم دیتا فارسی هیگونه مسئولیتی را نمی پذیرد .

برخی از مواردی ( نه همه موارد ) که بر روی سرور های ما ممنوع میباشد به شرح زیر است :

 • استفاده از نرم افزارهایی که حقوق کپی رایت ایران و خارج را رعایت نمی کنند .
 • استفاده و یا نصب برنامه هایی که باعث اختلال عملکرد در سرور شود.
 • ارسال یا اجرای فایلهایی با پسوند exe , com , bat , vbsو مانند آنها

(در صورتی که این فایلها در هاست شما باشد ، بدون اخطار قبلی سرویس شما حذف می گردد و با خریدار سرویس طبق قانون برخورد میشود.)

 • استفاده از سورس کدهای مخرب که موجب آلودگی یا پائین آمدن امنیت سرورها شود .
 • استفاده کردن از اسکریپت ها و یا برنامه هایی که ضعف نگارشی داشته باشند و موجب نفوذ به سرویس های دیگر خریداران شود.
 • وجود فایل هایی ویروسی در سرویس خریدار ( خواه به صورت عمدی باشد و خواه سهوی )
 • ارسال هرزنامه ( spam ) و یا ایمیل گروهی به تعداد بالا با سرورهای شرکت
 • انجام دادن فعالیتهایی که موجب اختلال در ارائه خدمات شرکت به خریدار و یا سایر خریداران
 • انجام فعالیت IRC
 • استفاده نامناسب و یا بیش از حد از منابع تخصیص یافته در هر سرویس. (ملاک نرم افزارهای کنترلی تیم دیتا فارسی میباشد )
 • استفاده بدون مجوز و غیر قانونی از هرگونه داده ای که تحت پوشش قانون کپی رایت باشد. این داده ها میتواند شامل علائم تجاری دیگران ، لوگوهای دیگران، موسیقی و یا فیلم و یا کتاب و یا حتی برنامه ها و بازی ها و … باشد)
 • اهانت به هر شخص، گروه، سازمان، قوم ، کشور و یا انتشار اکاذیب علیه آن ها
 • انجام کلاه برداری به صورت اینترنتی و هرگونه عواملی که موجب فریب بازدیدکنندگان شود.
 • سایتهای فعال در زمینه HYIP ویا دارای سیستم هرمی
 • فروش و یا تبلیغ کالاهایی که طبق قوانین کشور و همچنین طبق قوانین کشوری که سرور در آن وجود دارد غیر مجاز می باشد.
 • سایتهای مرتبط یا حامی گروههای شناخته شده تروریست بین المللی
 • استفاده از سرویس های شرکت برای داده های مرتبط با مسائل جنسی به هر شکل که باشد ( شامل نگهداری، ارسال، نمایش، انتقال، تبلیغ یا هر عمل مشابه و … )

 

بخش نهم : شرایط بازگشت وجه

هاست : تا یک هفته بدون هیچ سوال و جواب

سرور مجازی و سرور اختصاصی : امکان بازگشت وجه وجود ندارد

دامین : به علت ثبت و مالکیت ۱۰۰ درصد به نام خریدار لذا امکان بازگشت وجه وجود ندارد.

هاست نمایندگی : این سرویس شامل گارانتی بازگشت وجه نمی باشد .

گواهینامه و لایسنس ها : امکان بازگشت وجه وجود ندارد.

در مواقعی که دامین رایگان همراه سرویس ارائه می گردد ، ابتدا پول دامین کسر شده و سپس وجه باقی مانده به حساب کاربر در پنل کاربری آن واریز می شود .  

 

بخش دهم : دامین ها

۱ – تمامی دامین ها به نام خریدار ثبت می گردد و امکان عودت وجه آنها وجود ندارد .

۲ – تمدید دامین های تاریخ گذشته ممکن است شامل جریمه گردد. این جریمه طبق قوانین ICANN دریافت می گردد و به شرکت ثبت کننده پرداخت می گردد.

۳ – حداقل حروف یک دامین باید ۳ حرف باشد و استفاده از ،  یا خط زیر ( _ ) یا فاصله و یا نیم فاصله در اسم دامین ممکن نیست .

۴ – تمامی دامین های ir شامل قوانین ایرنیک می باشد .

۵ – قیمت های دامین ، قیمت قطعی نیستند . در برخی موارد که ثبت کننده درخواست مبلغ بیشتری را می نماید ، خریدار موظف است که مبلغ را پرداخت کند در غیر این صورت خرید فسخ میگردد و اعتبار به پنل کاربران برگردانده می شود .

۶ – ثبت برخی دامین ها ممکن است ۴۸ ساعت به طول بینجامد .

۷ – ثبت برخی دامین های ir  نیاز به ارائه مدارک دارد . در صورتی که کاربر نتواند مدارک خواسته شده را تامیین نماید و پس از لغو سفارش توسط ایرنیک ، هزینه به پنل کاربری ارجاع داده می شود .  

 

بخش یازدهم : ضوابط خاص

۱ – دیتا فارسی هیچ مسسئولیتی برای آپلود و یا دانلود فایل های شما و یا نصب برنامه ها و … به صورت رایگان ندارد.

۲ – دیتا فارسی تلاش خود را در جهت راهنمایی و حل مشکل خریدار انجام میدهد ولی خریدار باید اطلاعات و آموزش ها را از قبل یاد گرفته باشد و تیم ما هیچ مسئولیتی نسبت به آن ندارد .

۳ – دیتا فارسی هیچ مسئولیتی در قبال پشتیبانی فنی سرور های مجازی یا اختصاصی ندارد و به طور کلی تمامی آن بر عهده خریدار می باشد .

۴ – مالکیت تمامی سرورها و تجهیزات در اختیار دیتا فارسی می باشد و با پرداخت اجاره سرور باعث مالکیت سرور توسط خریدار نمی شود .

۵ – دیتا فارسی هیچ مسئولیتی در قبال اطلاعات شما پس از اتمام قرارداد ندارد .

۶ – دیتا فارسی قبل از اتمام قرارداد ، ایمیل و یا پیامک اخطاریه برای کاربران ارسال می کند ولی به طور کلی هیچ مسئولیتی در قبال عدم دریافت آن و یا عدم ارسال آن ندارد. خریدار میبایست زمان اتمام سرویس را همواره چک و به یاد داشته باشد .  

 

بخش دوازدهم : بکاپ و پشتیبانی

به طور کلی مسئولیت گرفتن بکاپ و پشتیبانی از سرویس ها بر عهده کاربر می باشد . تمامی کاربران و خریداران موظف هستند که اطلاعات مهم و بکاپ سرویس های خودشان را در جایی دیگر به غیر از سرویس های ما ذخیره نمایند .

بکاپی که توسط تیم ما گرفته میشود ، جهت امنیت بیشتر می باشد و هیچ مسئولیتی در صورت عدم بکاپ گیری و یا بکاپ گیری ناقص و یا … نداریم .

بر روی سرویس های میزبانی فایل و یا سرورهای مجازی و یا سرورهای اختصاصی هیچ گونه بکاپی توسط تیم ما گرفته نمی شود و بکاپ گیری کلیه این موارد بر عهده خریدار می باشد .  

 

بخش سیزدهم : فورس ماژور

تیم دیتا فارسی هيچگونه مسئوليتي در برابر عدم انجام تعهدات خود در هنگام موارد فورس ماژور مانند بلاياي طبيعي، جنگ، شورش، آشوب اجتماعي، انفجار، اعتصاب، محدوديتهاي دولتي و تحريم را ندارد. با اين حال در صورتی که چنین مواردی پیش بیاید، تلاش خود را براي کاهش اثرات اين موارد مي نمايد. بروز هر يک از موارد فورس ماژور موجب تخطي خريداران از شرايط خدمات نخواهد شد. توجه نمائید که تحريم و عدم امکان تبادل ارز از موارد فورس ماژور خواهد بود.  

 

بخش چهاردهم : خسارت و رفع مسئولیت

۱ – تمامی خدمات دیتا فارسی به همان شکلي که هستند ارائه مي شوند و هيچگونه گارانتي شامل آنها نميشود. تیم ما هيچگونه ضمانتي مانند مطابق نياز خريدار بودن، بي عيب بودن، عدم قطعي، امنيت و … ارائه نمیدهد. همه ضمانتهاي کتبي و شفاهي در مورد سرويسهاي ما که توسط کارکنان يا نمايندگان و يا سايرين ارائه شوند فاقد اعتبار مي باشند. دیتا فارسی هيچگونه خسارتي بابت عملکرد سرويس خود به هر نحو نمي پردازد.

۲ – تیم ما تحت هيچ شرايطي مسئول حوادث احتمالي ( مانند از دست رفتن داده ها روي سرور ) نخواهد بود.

۳ – سقف خسارات اثبات شده توسط مرجع رفع اختلاف به خريدار براي هريک از انواع سرويسها حداکثر معادل هزينه پرداختي آن سرويس توسط خريدار بوده و دیتا فارسی هيچگونه مسئوليتي در قبال جبران خساراتي مازاد بر اين مبلغ نخواهد داشت .

 

کلیه این قوانین ممکن است تغییر کنند و به روز شوند که مسئولیت اطلاع از آن به عهده خریدار سرویس ها می باشد .